flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Показник довіри до суду у 2022 році склав 94,90% - результати діяльності Вишгородського районного суду Київської області за 2022 рік!

30 січня 2023, 13:46

Вишгородський районний суд Київської області звітує про показники своєї діяльності за 2022 рік!

      Головне завдання Вишгородського районного суду Київської області – забезпечення права кожної особи на доступ до справедливого, незалежного, ефективного та неупередженого суду, який користується довірою громадян, підтримує авторитет судової влади України на найвищому рівні, а також відповідає принципам та стандартам європейського зразка.

З метою забезпечення довіри громадян до суду, підтримання авторитету судової влади України висвітлюємо перед вами незалежні та об’єктивні кількісні та якісні показники роботи Вишгородського районного суду Київської області за 2022 рік, сформовані на основі статистичних звітів програмного забезпечення КП «Д-3».

Використання даних КП «Д-3» підвищує рівень об’єктивності та достовірності результатів діяльності суду за 2022 рік, оскільки унеможливлює будь-яке втручання та помилки, що могли б призвести до викривлення встановлених результатів.

У 2022 році Вишгородський районний суд Київської області працював у режимі надмірного навантаження, що зумовлено як великою кількістю справ та матеріалів, що надходять на розгляд суду, так і недостатньою кількістю суддів. Штатна кількість суддів, що передбачена нормативами Державної судової адміністрації України, становить 10 суддів, хоча фактично правосуддя відправляють 6 суддів без урахування суддів, що були відряджені з інших судів до Вишгородського районного суду Київської області з початком повномасштабної збройної агресії росії.

Не зважаючи на це, Вишгородський районний суд Київської області в умовах воєнного стану, повітряних тривог, наявності проблем з електропостачанням продовжив здійснювати правосуддя та забезпечувати право кожної особи на справедливий суд.

Усього в 2022 році на розгляді Вишгородського районного суду Київської області перебувало 6 349 справ різних форм судочинства, різного рівня складності (з урахуванням залишку справ за 2021 рік). З них надійшло нових справ у 2022 році – 4 981 справа.

Для порівняння у 2021 році всього на розгляді суду перебувало 7 757 справ (з урахуванням залишку справ за 2020 рік). З них надійшло нових справ у 2021 році – 6 212 справ.  

                            

 

     Таким чином, як видно з діаграми, відсоток надходжень справ становить 78 % від загальної кількості всіх справ, що перебували на розгляді Вишгородського районного суду Київської області у 2022 році. Це свідчить про ефективність та оперативність роботи суду, оскільки залишок справ за 2021 рік, що становить 22 % від загальної кількості справ у 2022 році, є порівняно невеликим та складається в основному зі справ, що в силу своєї складності, необхідності проведення певних процесуальних дій, поведінки учасників судового провадження потребують більшого часу для розгляду справи по суті.

Крім того, повинні констатувати, що спостерігається тенденція до зменшення кількості справ попереднього року (залишку), які, будуючи не розглянутими у звітному періоді, переходять на наступний рік. Так, у 2020 році внаслідок зазначених причин, залишок справ складав 1545 справ, які перейшли у 2021 рік, а залишок нерозглянутих справ у 2021 році, що перейшли у 2022 рік, складав 1368 справ.

У той же час залишок нерозглянутих справ у 2022 році, що перейшли у 2023 рік, складає 1163 справи.

                            

 

          У кінцевому підсумку не можна не звернути увагу на те, що у 2022 році зменшилася кількість як справ, що перебувають на розгляді суду, так і кількість нових справ, що надходять на розгляд суду. Зменшення зазначених показників має відповідні пояснення: зменшення залишку нерозглянутих справ за 2021 рік внаслідок ефективної та оперативної діяльності суду обумовлює зменшення кількості справ, що переходять на 2022 рік, оскільки чим більше не розглянуто справ за попередній рік, тим більше їх переноситься на наступний рік, в якому вони також враховуються.

У свою чергу зменшення кількості надходження нових справ на розгляд суду може бути пояснено різними причинами, головною з яких буде збройна агресія росії, внаслідок якої багато жителів Вишгородського району Київської області вимушені були переїхати у більш безпечну місцевість або виїхати за кордон, що безумовно впливає на показник звернення людей до суду.

За 2022 рік до Вишгородського районного суду Київської області надійшло 4981 справа. При цьому в детальному аналізі зазначених справ можна побачити, що з них: 1) кримінальних справ (ККУ, КПК України) – 1054 справи; 2) справ адміністративного судочинства (КАС України) – 159 справ; 3) справ цивільного судочинства (ЦПК України) – 1681 справа; 4) справ про адміністративні правопорушення (КУпАП) – 2087 справ.

У той же час звертаємо увагу на те, що Вишгородський районний суд Київської області є місцевим судом загальної юрисдикції та розглядає незначну кількість справ адміністративного судочинства, що визначені у КАС України, на відміну від окружних адміністративних судів, що мають спеціалізацію адміністративного судочинства.

                      

 

     Для порівняння у 2021 році кількість нових справ становила 6 212 справ. При цьому з них: 1) кримінальних справ – 1 560 справ; 2) справ адміністративного судочинства – 77; 3) справ цивільного судочинства – 2 474 справи; 4) справ про адміністративне правопорушення – 2 101 справа.

                       

 

      Як можна побачити з наведених діаграм, у 2021 році більшою була кількість справ цивільного судочинства, однак у 2022 році спостерігалася тенденція до збільшення кількості справ про адміністративне правопорушення та зменшення кількості надходжень цивільних справ.

 

Показники розгляду справ Вишгородським районним судом Київської області.

       Усього протягом 2022 року у провадженні Вишгородського районного суду Київської області перебувало 6 349 справ. Розглянуто з них було 5 186 справ, що становить 81,7% від загальної кількості справ, що перебували на розгляді суду протягом 2022 року, та 104,12% у співвідношенні зі справами, що надійшли на розгляд суду у 2022 році.

Для порівнянні протягом 2021 року у провадженні Вишгородського районного суду Київської області перебувало 7 757 справ. Розглянуто з них було  6 301 справа, що становить 81,2% від загальної кількості справ, що перебували на розгляді суду протягом 2021 року, та 101,4% у співвідношенні зі справами, що надійшли на розгляд суду у 2021 році.

Збільшення відсотку розгляду справ свідчить про підвищення якості виконання Вишгородським районним судом Київської області свого основного завдання – відправлення справедливого, незалежного та неупередженого правосуддя.

При цьому відзначимо, що до травня місяця 2022 року фактична кількість суддів, які здійснювали правосуддя, становила 6 суддів, внаслідок чого, середня кількість справ та матеріалів, що перебували на розгляді в розрахунку на одного суддю становить 1 058 справ в залежності від тривалості роботи судді у Вишгородському районному суді Київської області. Хоча максимальний показник навантаження на суддю повинен бути не більше 1000 справ на рік, про що було зазначено на міжнародній онлайн-конференції «Діалоги про правосуддя – 2».

                                 

 

        Детальний аналіз показників розгляду по кожній категорії справ представляємо нижче на відповідній діаграмі.

                                

 

            Для порівняння також нижче представляємо детальний аналіз показників розгляду справ за 2021 рік.

                                 

 

      При цьому повинні відзначити, що переважна кількість розглянутих справ, а саме – 3 905 справ, що становить 75 % від загальної кількості розглянутих справ, були розглянуті судом у строк до 3 місяців. Зазначений показник підкреслює орієнтованість Вишгородського районного суду Київської області не тільки на якісний судовий розгляд, але і на оперативність та ефективність вирішення правових проблем людей, які звертаються до суду.

                              

 

       Для порівняння показник оперативності розгляду справ у 2021 році (у строк до 3-х місяців включно) становив також 75 % від кількості розглянутих справ. Зазначені показники свідчать не тільки про оперативність діяльності суду, але і стабільність в аспекті дотримання процесуальних строків і не затягування розгляду справ. Нижче можете ознайомитися з діаграмою, на якій представлено показники тривалості розгляду справ у 2021 році.

                             

 

    При цьому з розглянутих справ було звернено до виконання остаточні судові рішення, виконавчі листи на загальну суму – 42 447 932 гривні. За умови оперативності та ефективності органів виконання судових рішень це забезпечить значне надходження до державного бюджету.

      Для порівняння у 2021 році було звернено до виконання остаточних судових рішень, виконавчих листів на загальну суму – 44 873 388 гривні. Сума звернення до виконання у 2021 році є не набагато більшою у порівнянні з 2022 роком, зважаючи на те, що у 2021 році було розглянуто лише на 1 115 справ більше, ніж у 2022 році.

 

Право на апеляційне оскарження – одне з основних процесуальних прав учасників судового провадження, а також складова частина європейського стандарту права на справедливий суд.

      Щодо показників апеляційного оскарження, то з розрахунку на те, що протягом 2022 року судом було розглянуто 5 186 справ, показник апеляційного оскарження склав – 264. Тобто, на ухвалені протягом 2022 року судові рішення було подано 264 апеляційні скарги, що становить 5,1% від загальної кількості прийнятих судових рішень. З 264 апеляційних скарг було задоволено та скасовано судові рішення Вишгородського районного суду Київської області – 29, що становить 11 % від загальної кількості поданих у 2022 році апеляційних скарг та 0,6% від загальної кількості прийнятих у 2022 році судових рішень.

       У 2021 році показник судового розгляду становив 6 301 справ, а показник апеляційного оскарження склав 332. Тобто, на ухвалені протягом 2021 року судові рішення було подано 332 скарги, що становить 5,3% від загальної кількості прийнятих судових рішень. З 332 апеляційних скарг було задоволено та скасовано судові рішення Вишгородського районного суду Київської області – 82, що становить 24,7% від загальної кількості поданих у 2021 році апеляційних скарг та 1,3% від загальної кількості прийнятих у 2021 році судових рішень.

                                           

                                           

 

     Вищезазначені показники дають можливість зробити висновок, що учасниками судового провадження не було оскаржено 94,9% судових рішень, що були ухвалені Вишгородським районним судом Київської області у 2022 році. Це свідчить про довіру суспільства до судових рішень, що ухвалюються Вишгородським районним судом Київської області.

    При цьому якщо враховувати судові рішення, на які було подано апеляційні скарги, то з вищенаведених показників можна побачити, що судом апеляційної інстанції було скасовано 29 судових рішень Вишгородського районного суду Київської області, що становить 0,6% від загальної кількості прийнятих у 2022 році судових рішень. Отже, 99,4% судових рішень, ухвалених у 2022 році, набрали законної сили як законні та обґрунтовані судові рішення.

 

       Аналіз статистичних даних за 2020-2022 роки дає можливість також констатувати збільшення показника довіри суспільства до роботи Вишгородського районного суду Київської області. На основі співставлення кількісних та якісних показників роботи суду, визначення відсотку судових рішень, що не були оскаржені учасниками судових проваджень, було встановлено, що показник довіри суспільства до суду у 2020 році становив 93,6%, а у 2021 році – 94,7%. У свою чергу у 2022 році зазначений показник становить 94,9%, що підтверджує загальну динаміку та тенденцію до покращення якості роботи суду, що сприяє збільшенню рівня довіри суспільства.

                                       

 

Вимушений переїзд у більш безпечну місцевість, відсутність електропостачання, небезпека повітряних тривог та інші обставини воєнного стану впливають на можливість учасників справи брати участь у судовому засіданні особисто. Усвідомлюючи складнощі, перед якими стикнулися учасники судового процесу у 2022 році, Вишгородський районний суд Київської області завжди намагався йти на зустріч та заохочував застосування інформаційно-комунікаційних технологій в межах судової влади України.

У зв’язку з цим протягом 2022 року 311 судових засідань було проведено у режимі відео конференції, використовувалася система Електронного суду та вдосконалювався досвід її застосування, активно велися офіційні соціальні мережі та офіційний веб-сайт Вишгородського районного суду Київської області з метою забезпечення поінформованості суспільства та учасників процесу про важливі моменти роботи суду, протягом всього робочого дня приймалася та реєструвалася вся кореспонденція, що надходила на офіційну електронну адресу суду, підтримувалася комунікація у соціальних мережах та офіційній електронній адресі шляхом надання відповідей на питання людей, що стосувалися діяльності суду.

Також Вишгородським районним судом Київської області у 2022 році за допомогою програмного забезпечення КП «Д-3» було ініційовано та створено проект миттєвої довідки про рух справи, за допомогою якої учасники судового провадження можуть за декілька хвилин отримати всю важливу інформацію щодо відповідної судової справи.

На додаток до цього Вишгородський районний суд Київської області постійно підтримував інформаційну комунікацію з міжнародними організаціями та об’єднаннями, національними юридичними спілками та об’єднаннями громадян, в межах якої відбувався інформаційний обмін та запозичення досвіду, а також доведення до громадськості корисної правової інформації, зокрема, пов’язаної з відповідальністю росії за завдану шкоду та порядком відшкодування такої шкоди.

Крім того, Вишгородським районним судом Київської області було ініційовано вільну та безкоштовну можливість учасників судового провадження та жителів Вишгородської територіальної громади за умови тривалих відключень електроенергії користуватися станціями для заряджання гаджетів, що розміщені у будівлі суду.

Не зважаючи на сучасні умови, Вишгородський районний суд Київської області став учасником спільної ініціативи Служби судової охорони (ССО) і Консультативної місії ЄС (КМЄС) в Україні - інформаційна кампанія "Твоя безпека - наша робота", в межах якої у приміщенні суду було розміщено спеціальний куб, на якому було відображено результати діяльності Служби судової охорони, а відвідувачі суду могли вільно взаємодіяти з відповідною інсталяцією.

Таким чином воєнний стан, тимчасова окупація Вишгородського району Київської області на початку повномасштабної війни, складні умови роботи, перебої з постачанням електроенергії, постійні обстріли з боку підступного та кровавого ворога, кадровий дефіцит через відсутність гідного рівня посадових окладів працівників судової системи, постійні повітряні тривоги, перевищення норм навантаження на працівників суду – усе це не стало перешкодою на шляху Вишгородського районного суду Київської області до своєї кінцевої мети – забезпечення доступу кожної особи до справедливого, незалежного та неупередженого суду, який вирішить будь-який спір про права та інтереси особи.

Наявність ефективної та справедливої судової системи є однією з основоположних ознак правової, демократичної та незалежної держави, якою є Україна. Тому усвідомлюючи важливість та невід’ємність функціонування судів для життєздатності всього державного організму, Вишгородський районний суд Київської області продовжує гідно тримати стрій та виконувати свою роботу на національному юридичному фронті, забезпечуючи порядок та справедливість всередині нашої держави поки Збройні Сили України забезпечують їх у всьому світі, знищуючи головну загрозу цієї планети.

       Ми апелюємо цифрами та надалі залишаємось представниками гілки влади, яка реально захищає інтереси громадян.

 

 

            Інформує прес-служба Вишгородського районного суду Київської області.