flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ГРОМАДЯН, ЯКІ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО ВИШГОРОДСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

30 серпня 2013, 14:26
ПАМ’ЯТКА  ДЛЯ ГРОМАДЯН, ЯКІ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО ВИШГОРОДСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
 
Вишгородський районний суд Київської області
07300, м. Вишгород, вул. Кургузова, 7
 
Web-портал Вишгородського районного суду Київської області:
http://vsh.ko.court.gov.ua
 
(04596) 5-43-39 (канцелярія суду ),
inbox@vsh.ko.court.gov.ua
 
Час роботи Вишгородського районного суду Київської області:
 
Пн-Чт з 08:30 до 17:30
Пт з 08:00 до 15:45
Перерва з 13:00 до 13:45
 
 
Правила звернення громадян до Вишгородського районного суду Київської області.
 
Прийом від громадян заяв та скарг, а також видача судових рішень та документів здійснюється працівниками загальної канцелярії кожного дня, окрім суботи та неділі.
 
з понеділка по четвер: з 9.00 до 13.00 та з 13.45 до 16.00
у п’ятницю: з 9.00 до 13.00 та з 13.45 до 15.00
 
Прийняті заяви та скарги реєструються в канцелярії суду та з метою накладання відповідної резолюції передаються голові суду або заступнику голови суду, які в порядку черговості визначають виконавця.
 
Такі документи громадяни можуть надіслати через поштове відділення.
 
Особистий прийом громадян з питань організації роботи суду здійснюють:
        В.о.голови Вишгородського районного суду Київської області Підкурганний В.В. (вівторок, четвер з 9.00 до 13.00);
        керівник апарату Вишгородського районного суду Київської області Паланичко Л.Л. (вівторок, четвер з 9.00 до 13.00).
 
Судовий збір.
Детальніше про судовий збір можна прочитати на сайт і Вишгородського районного суду Київської області у розділі «Судовий збір».
 
Права та обов’язки осіб, які беруть участь у розгляді цивільних, кримінальних справ, справ про адміністративні правопорушення у Вишгородському районному суді Київської області.
Особи, які беруть участь у розгляді справи, мають право знайомитися з матеріалами справи, одержувати копії судових рішень, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання та відводи, давати пояснення з приводу поданих апеляцій та виступати в судових дебатах, підтримувати апеляції або відмовитися від них, а також інші права, встановлені законом.
Порядок видачі для ознайомлення судових справ і копій документів.
Відповідно до норм чинного законодавства, особи, які беруть участь у справі, мають право ознайомитися з матеріалами цивільних, адміністративних, кримінальних справ.
 
Справи до ознайомлення видаються:
 
– прокуророві (після пред’явлення службового посвідчення);
– адвокатам, які беруть участь у розгляді справ (після пред’явлення Свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю та ордера, виданого відповідним адвокатським об’єднанням, або угоди чи доручення юридичної особи, виданого адвокату, який не є членом адвокатського об’єднання);
– іншим учасникам кримінального, адміністративного і цивільного процесу, а також особам, які брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов’язки (після пред’явлення документа, що посвічує особу: паспорта, службового посвідчення, пенсійного посвідчення тощо, та в необхідних випадках, доручення представника).
 
Особам, які мають право витребування справ за службовим становищем, але не пов’язаним з розглядом справи, останні видаються тільки на підставі відповідної письмової вимоги, на якій накладається резолюція голови суду, після пред’явлення службового посвідчення. 
 
Ознайомлення з матеріалами справи проводиться виключно в приміщенні суду та в присутності працівника апарату суду.
 
Особа, яка одержує справу для ознайомлення, розписується в журналі видачі справ для ознайомлення, де вказуються число, місяць, рік, година видачі. 
 
У разі виявлення нестачі документів, аркушів, їх пошкодження складається акт у двох примірниках, один із яких передається голові суду для вжиття заходів, другий долучається до справи. 
 
У разі видачі оригіналу документа у справі залишається належним чином завірена його копія. 
 
Копії судових рішень видаються особам:
 
- які відповідно до законодавство мають право на їх одержання. 
 
За повторну видачу судових рішень вноситься плата, встановлена чинним законодавством.
 
До копії вироків, рішень, ухвал. Постанов повинні бути підписані суддею, чий підпис скріплюється гербовою печаткою. У копіях судових рішень обов’язково зазначається дата набрання ними законної сили, а в тих випадках, коли судове рішення не набрало законної сили, про це зазначається на копії, що видається із додатковим проставленням підпису судді та його скріпленням гербовою печаткою суду.
 
До копії судового рішення, у яке внесено зміни, обов’язково додається (зшивається разом) копія ухвали касаційного суду, яким судове рішення змінено, та робиться в копії судового рішення відповідний запис.
 
Якщо видається копія судового рішення, яке скасовано, про це обов’язково зазначається у цій копії та додається копія судового рішення, яким воно скасовано.
 
Видача копій судових рішень, що не відповідають зазначеним вимогам, забороняється.
 
Відвідувачі суду мають право:
 
– проходити в приміщення суду, зокрема в зали судових засідань та інші приміщення, у встановлені дні й години.
 
Неповнолітні особи віком до 14 років можуть знаходитися у будівлі й службових приміщеннях суду тільки в супроводі близьких родичів, опікунів чи педагогів;
 
– знаходитись у залі судового засідання під час розгляду судової справи в ролі учасників судового процесу, а при наявності вільних місць – також і в ролі спостерігачів, якщо судове засідання не є закритим, чи головуючим по справі не оголошено про обмеження кількості присутніх;
 
– ознайомитися з копіями судових документів і отримати інформацію про дату й час розгляду судових справ;
 
– відвідувати відповідні службові приміщення суду для отримання копій процесуальних документів і подачі в суд заяв, скарг та інших документів.
 
 
Відвідувачі суду зобов’язані:
 
– дотримуватися встановленого порядку діяльності суду й норм поведінки в громадських місцях;
 
– повідомляти судді чи його помічнику, секретарю судового засідання або судовому розпоряднику про свою явку;
 
– до запрошення в зал судового засідання знаходитися на місці, вказаному суддею, помічником судді, секретарем судового засідання або судовим розпорядником; залишати зал судового засідання на вимогу судді чи відповідального працівника апарату суду;
 
– не втручатися в діяльність судді та інших учасників процесу, не заважати проведенню судового засідання несанкціонованими суддею запитаннями, репліками, не допускати порушень громадського порядку;
 
        виконувати вимоги й розпорядження суддів, відповідальних працівників апарату суду, співробітників міліції, не допускаючи прояву неповажного ставлення до них і до інших відвідувачів суду;
        дбайливо ставитися до майна суду, зберігати тишу в приміщенні суду.
 
Заходи безпеки під час доступу осіб у приміщення суду.
 
 
Із метою попередження й припинення терористичної діяльності, інших злочинів і адміністративних правопорушень, забезпечення особистої безпеки суддів, працівників апарату суду й відвідувачів суду забороняється:
- проносити в приміщення суду вогнепальну зброю, хімічні й вибуховонебезпечні речовини; спиртні напої та інші предмети й засоби, наявність яких у відвідувачів чи їхнього застосування (використання) може загрожувати оточуючим;
- знаходитися в службових приміщеннях суду без дозволу суддів, відповідальних працівників апарату суду, співробітників міліції;
- виносити з будівлі й службових приміщень суду документи, отримані для ознайомлення
- палити в спеціально не відведених для цього місцях.
 
Особи, які ухиляються від огляду їхньої ручної поклажі й перевірки відповідних документів, у будівлю і службові приміщення суду не допускаються.
 
У випадку відмови особи пройти контроль співробітник охорони суду зобов’язаний доповісти про це відповідальному за організацію пропускного режиму, який приймає рішення про допуск даного відвідувача в приміщення суду.
 
Неприпустимо заходити до приміщення суду у пляжному взутті, шортах, майках, надмірно відкритому одязі.
 
Про що слід пам’ятати під час перебування у приміщення суду?
 
- в приміщення суду перевести мобільний телефон у режим безшумного дзвінка.
- під час судового засідання краще телефон вимкнути повністю, оскільки ним користуватися не можна.
- поводитись спокійно і стримано.
- ввічливо ставитись до суддів, працівників апарату суду, інших відвідувачів суду, а також Ваших опонентів.
- уникати надмірних емоційних проявів (гніву, голосного сміху, плачу, крику, тощо).
 
Пам׳ятайте, в суді працюють дві категорії фахівців: судді та працівники апарату суду. Суддям заборонено зустрічатися і спілкуватися з однією із сторін чи її адвокатом за відсутності іншої сторони чи її представника. Суддя не може коментувати факти справи, яку він розглядає. Тому не шукайте зустрічі з суддею в кабінеті чи коридорі. Допомогу в організаційних питаннях роботи суду Вам мають надати працівники апарату суду. Звертайтеся до них.
 
Як поводити себе під час слухання справи?
 
- заходити до зали судового засідання після запрошення судового розпорядника або секретаря судового засідання.
- встати при вході судді чи колегії суддів до зали судового засідання та підводитися кожен раз, коли до Вас звертається суддя, стоячи відповідати за запитання чи їх задавати.
- звертатися до судді «Ваша честь».
- ввічливо звертатися до учасників процесу (наприклад, використовувати слова «пане…», «пані…», «шановний…», «шановна…»).
- не перебивати суд та учасників процесу. Якщо Ви хочете, щоб Вам надали слово – підніміть руку.
- коли Вам вкрай необхідно вийти із зали судового засідання, Ви можете заявити клопотання про призначення перерви у судовому засіданні.
- не сперечатися із судом.
- передавати судді документи та інші матеріали, що стосуються справи через судового розпорядника чи секретаря судового засідання.
- відповідати на питання правдиво, лаконічно, зрозуміло та голосно, щоб Вас могли почути усі присутні у залі судового засідання.
 
Які негативні наслідки порушення правил поведінки в суді?
 
- попередження за порушення правил поведінки у судовому засіданні.
- видалення порушника із зали - за порушення порядку після того, як суд виніс попередження.
- штраф або адміністративний арешт - за прояв неповаги до суду.
 
 
Порядок пропуску представників засобів масової інформації
 
Право на вхід у приміщення суду в робочий час за пред’явленням документів, що посвічують особу, і акредитаційних посвідчень встановленого зразка мають акредитовані при суді представники ЗМІ.