flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома громадян!

19 лютого 2018, 16:06

З метою усунення обставин можливого спотворення інформації щодо розгляду Вишгородським районним судом Київської області в рамках кримінальних проваджень за ч. 1 ст. 239 КК України (забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля) та ч. 1 ст. 239-1 КК України (незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи для довкілля), та з причин появи в соціальній мережі Facebook заклику про необхідність надання громадянами підтримки поліції при подальшій подачі до суду клопотань в рамках вказаних кримінальних проваджень, з залученням громадян та відвідання судових засідань інформуємо про наступне.

Протягом 2016 року, 2017 року та першої половини лютого 2018 року до суду надходили різні категорії клопотань в рамках досудових розслідувань.

  Розгляд вказаних клопотань здійснювався слідчими суддями за правилами Розділу II КПК України, щодо порядку розгляду клопотань для забезпечення кримінального провадження.

  Так, порядок розгляду клопотання про арешт майна відбувається за приписами ст. 172 КПК України та з урахуванням вимог до даного виду клопотань передбачених ст. 171 КПК України, зокрема наявністю документів доданих до клопотань та інших матеріалів на обґрунтування таких доводів.

  Слідчі судді відмовляли у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абз. 2 ч. 1 ст. 170 цього Кодексу на виконання приписів ч. 1 ст. 173 КПК України.

  За ст. 237 КПК України, огляд проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчим. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

  Клопотання про проведення огляду повинні ґрунтуватися на вимогах ст. 233, 237 КПК України та поданих доказах.

  Задовольняючи клопотання даного виду, доводи наявні в ньому повинні бути підтвердженні документами на виконання приписів ст. 237 КПК України.

  Кожна зазначена категорія поданих клопотань передбачає право на оскарження в апеляційному порядку у відповідність до вимог ст. 309 КПК України.

  Жодна з прийнятих слідчими суддями Вишгородського районного суду Київської області ухвал за результатами розгляду вказаних клопотань в рамках кримінальних проваджень не оскаржувалась органом дізнання до апеляційної інстанції, з чого вбачається згода заявників з прийнятими рішеннями. На разі такі ухвали є остаточними та набрали законної сили.

  Судові засідання у Вишгородському районному суді Київської області здійснюються шляхом  практичної імплементації конституційного положення щодо гласності, як засади здійснення правосуддя та норм оновленого законодавства «Про судоустрій і статус суддів» в частині відкритості судового розгляду, з урахуванням приписів ст. 2 КПК України.

  Заклики про необхідність надання громадянами підтримки поліції при розгляді ймовірно в подальшому поданих до суду клопотань та залучення громадян на відвідання судових засідань є законними, адже є формою реалізації права громадян на мирні зібрання, свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Проте, якщо такі заходи використовуються з метою дестабілізації роботи суду як інституції, впливу на психологічний стан судді, який розглядає певну справу, створення судді перешкод у веденні судового процесу, то вони, безумовно, порушують гарантії незалежності судді й унеможливлюють здійснення правосуддя на засадах законності та верховенства права та взагалі можуть ставити під сумнів законність рішень прийнятих у такий спосіб. Спроба тиску ж на суд, тягне за собою обов’язок судді у відповідність до вимог п. 9 ч. 7 ст. 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» на звернення з відповідним повідомленням до Вищої ради правосуддя та Генеральної прокуратури України.

  Додатково звертаємо увагу зацікавлених осіб, що за не належне викидання сміття та забруднення земель передбачена як кримінальна так і адміністративна відповідальність, а також виникають цивільно-правові правовідносини. Такі правовідносини підлягають розгляду судами як за приписами КПК України, КУпАП, так і шляхом подання до суду цивільних позовів з метою захисту прав та свобод громадян України, у спосіб визначений ЦК України. В зв’язку з чим, громадяни, права яких порушено вказаними діяннями можуть звертатися до суду для захисту та відновлення порушених прав, виключно у визначений законом України спосіб.

 

  Інформує прес-служба суду